LECA® keramzitas prekybos centro „Seinäjoki Ideapark“ lauko ir automobilių stovėjimo aikštelių lengvojo užpildo konstrukcijose

Seinäjoki Ideapargi objektil algas pinnaseehitus 2018.

Didelės prekybos centro „Seinäjoki Ideapark“ lauko aikštelių lengvojo užpildo konstrukcijos buvo pagamintos naudojant LECA keramzitą.

„Sienäjoki Ideapark“ – vienas didžiausių prekybos centrų Suomijoje, jo plotas siekia beveik septynis hektarus. Vien „K-Citymarket“ plotas viršija 10 000 m².

„Ideapark“ yra daugiau nei 2 500 m² ploto ir daugiau nei 10 metrų aukščio Centrinė arena, skirta koncertams ir pramoginiams renginiams. Be parduotuvių, restoranų ir pramogų, „Ideapark“ yra ir vaikų darželis, vaistinė, optikos parduotuvė, sporto salė, kirpyklos ir sveikatos priežiūros paslaugų įmonės. Bendros investicijos dydis – apie 100 milijonų eurų.

Ilgai lauktame ir keturias dienas trukusiame „Ideapark“ atidaryme apsilankė 100 000 lankytojų. Automobilių stovėjimo aikštelėje yra vietos dviem tūkstančiams automobilių.

Lengvojo užpildo konstrukcijos buvo neišvengiamos

Įgyvendinant „Seinäjoki Ideapark“ lauko zonos, kurios bendras plotas siekia 120 000 m², sprendimus kilo daug iššūkių. Sąlygos čia buvo itin sudėtingos, nes objektas buvo pastatytas ant mažos laikomosios galios grunto. Jarno Tuominenas, „Lehto Tilat Oy“ grunto įrengimų vadovas, turi daug patirties dirbant su panašiais projektais.

„Dėl prastos podirvio keliamosios galios teko naudoti lengvojo užpildo konstrukcijas“, – sako Tuominenas.

„Pasirinkome LECA keramzitą, nes jį esame naudoję anksčiau, pvz., 2017 m. statydami prekybos erdves „Retail Park Laajalahti“. Projektas buvo sėkmingas ir galutinis rezultatas labai geras. Sprendimo kaina taip pat yra labai konkurencinga.“

Dirvožemio įrengimo darbai „Seinäjoki Ideapark“ aikštelėje prasidėjo 2018 metų vasaros pradžioje. Didelės lauko teritorijos lengvojo užpildo konstrukcijos buvo baigtos įrengti tų pačių metų vasarą ir rudenį. Ploto, kuriame yra lengvojo užpildo, dydis siekia maždaug 25 000 m².

Sklandūs tiekimai

LECA keramzito kiekiai, kurių vienu metu reikėjo objekte, buvo dideli, keramzitas buvo tiekiamas tiesiogiai su montavimo į konstrukcijas įranga. LECA keramzitas objekte laikinai nebuvo saugomas. Tuominenas yra patenkintas, kad pristatymas iš Kūsankoskyje esančios LECA keramzito gamyklos vyko sklandžiai net ir esant labai trumpiems informavimo terminams.

Marko Jelonenas, „Leca Finland Oy“ infrastruktūros objektų statybos regioninis pardavimų vadovas, iš anksto apsilankė objekte, vadovavo ir užtikrino, kad viskas vyktų taip, kaip turėtų vykti.

„Informacijos, pagalbos ir techninės pagalbos sulaukėme iš Jeloneno, o prireikus – ir iš kitų LECA darbuotojų. Pasak rangovo, aptarnavimas taip pat buvo išskirtinai geras“, – giria darbą Tuominenas. Už „Seinäjoki Ideapark“ žemės darbų rangą buvo atsakinga vietinė įmonė „Maarakennusliike Mäki-Kala Oy“.

Naujas tankinimo būdas

Buvo ieškoma ir rasta naujų sprendimų sudėtingoms sąlygoms, pavyzdžiui, tankinimo metodų. „Naudoti sunkų su papildoma plokšte grunto vibrotankintuvą – labai geras ir efektyvus tankinimo būdas“, – sako Tuominenas.

LECA keramzito sluoksnio storis „Seinäjoki Ideapark“ lauko aikštelės pylimo konstrukcijoje yra tarp 300–1200 mm. Ant lengvojo užpildo sluoksnio buvo pakloti įprasti dangos sluoksniai ir galiausiai – asfaltas.

PC „Seinäjoki Ideapark“ rangovui buvo gana sudėtingas projektas, todėl, pasak Tuomineno, labai gerai, kad grunto darbai buvo atlikti laiku ir su jais nekilo jokių problemų. Tiek vežimas, tiek ir pati lengvojo užpildo konstrukcija buvo atlikta kuo puikiausiai.

„Perdavėme padėkos žodžius Jelonenui ir nuo mūsų grunto statybos darbų rangovo.“

DUOMENYS


Objektas:
PC „Seinäjoki Ideapark“, lauko zonų lengvojo užpildo konstrukcijos

Vieta:
Seinejokis, Suomija

Projekto vystytojas:
„Koy Seinäjoen Ideapark“

Visišką atsakomybę prisiimantis statybos darbų rangovas:
„Lehto Tilat Oy“

Grunto darbų rangovas:
„Maarakennusliike Mäki-Kala Oy“

Brošüür

Please register your details first

Areas of interest