Iš LECA keramzito lengvojo užpildo – konstrukcijos lauko aikštelėms

-

Espo mieste Lajalahtyje įrengtos „Laajalahti Retail Park Bredis“ didelės automobilių stovėjimo aikštelės ir lauko zonų lengvojo užpildo konstrukcijos buvo atliktos naudojant LECA keramzitą

Prekybos centras „Laajalahti Retail Park Bredis“ buvo pastatytas Sinimäentie ir Turveradantie sankryžoje Espo mieste. Tai Šiaurės šalių nekilnojamojo turto investuotojo „Nordic Real Estate Partners“ (NREP) projektas, kurio rangovas – „Lehto Tilat Oy“.

Pirmajame etape teritorijoje buvo pastatyti trys komercinės paskirties pastatai, kurių bendras plotas 15 000 m². Komercinių pastatų nuomininkais tapo „Lidl“, „Tokmanni“, „Power“, „Jysk“, „Plantagen“ ir žaidimų kambarys „Leos Lekland“.

Pirmosios parduotuvės duris atvėrė iki 2018 metų Kalėdų, o paskutinės – 2019 metų pradžioje. Ateityje planuojama verslą plėsti.

Sudėtingos grunto savybės

Objekto grunto inžinerijos projektų vadovas Jarno Tuominenas teigia, kad grunto pagrindo keliamosios galios savybės sklype labai sudėtingos. „Statėme ant pelkėtos žemės“, – patikslina jis.

Iš viso lengvojo užpildo konstrukcijų reikėjo apie 20 000 m² dydžio automobilių stovėjimo aikštelei – lauko zonai, kurioje buvo ir priežiūros keliai, pakrovimo zonos, automobilių stovėjimo tarp pastatų aikštelės, skirtos daugiau nei 300 automobilių.

Žemės darbai sklype buvo pradėti 2017 metų žiemą. LECA keramzito pristatymai į prekybos centro „Retail Park Bredis“ sklypo eismo zonų lengvojo užpildo konstrukcijas prasidėjo 2018 m. gegužę ir truko dar ir rudenį.

„Iš Kūsankoskio gamyklos iš viso buvo atgabenta apie 20 000 m³ LECA keramzito, skirto lengvojo užpildo konstrukcijoms užpildyti ir izoliacijai nuo šalčio įrengti“, – sako Marko Jelonenas, LECA keramzito, skirto grunto statybai, regioninis pardavimų vadovas iš įmonės „Leca Finland Oy“.

LECA keramzitas – tiesiai į konstrukcijas

„LECA keramzito kiekiai, kurių reikėjo objekte, buvo dideli ir visada tiekiami tiesiogiai prie konstrukcijų – keramzitas objekte nebuvo sandėliuojamas. Poreikius sugebėjome suplanuoti“, – pasakoja Tuominenas.

Lengvojo užpildo ir šalčio izoliacijos darbai vyko vasarą ir rudenį. LECA keramzito sluoksnio storis konstrukcijoje yra 600–1200 mm. Ant jo buvo klojami kiti sluoksniai ir tiesiamas asfaltas. Objektas buvo baigtas 2018 metų gruodį.

Tuominenas sakė, kad lengvasis užpildas iš LECA keramzito yra geriausias ir pigiausias sprendimas. „Tokio dydžio teritorijos įrengimas naudojant rostverko konstrukciją būtų buvęs kur kas brangesnis projektas“, – pasakoja jis.

DUOMENYS


Objektas:
„Laajalahti Retail Park Bredis“, automobilių stovėjimo aikštelės ir lauko zonų lengvojo užpildo konstrukcijos ir apsauga nuo šalčio

Užsakovas:
NREP

Rangovas:
„Lehto Tilat Oy“

LECA® gaminiai:
keramzitas

Please register your details first

Areas of interest